OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
- Szczegóły
Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w Wojewódzkim Konkursie „XVIII Spotkania Kwietniowe z Juliuszem Słowackim”, który odbył się 10 kwietnia 2026r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.
Pani Agnieszka Kud , która przygotowywała uczniów i czuwała nad nimi podczas konkursu, z dumą wysłuchała werdyktu komisji oceniającej:
II miejsce w konkursie plastycznym- Filip Kuropaś (klasa VIII),
I miejsce w konkursie recytatorskim- Kacper Radochoński (klas VII).
Oprócz laureatów godnie naszą szkołę reprezentowała Kaja Wojakowska (klasa VIII) równie pięknie recytując poezję Juliusza Słowackiego.
Szczere gratulacje dla trojga naszych uczniów oraz pani Agnieszki Kud.
Serdecznie dziękujemy Sz. P. Adamowi Radochońskiemu za bezinteresowne zaangażowanie i pomoc.
Urszula Serwańska
SZKOLNY DZIEŃ ZIEMI
- Szczegóły
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE
Już dziś zapraszamy Was do przyłączenia się do obchodów SZKOLNEGO DNIA ZIEMI 🌏 które odbędą się 22.04.2026 r. Szczegóły znajdziecie na plakacie. Dodatkowe informacje przekażą Wam w szkole Panie Pedagog.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
- Szczegóły
Z najlepszymi życzeniami dla Rodziców, Uczniów oraz społeczności szkolnej, aby tegoroczna Wielkanoc upłynęła w atmosferze serdeczności, domowego ciepła i wiosennego optymizmu.
Niech radość ze zmartwychwstania Chrystusa wypełnia serce wiarą, miłością i radością. Niech czas przy wspólnym stole będzie odpoczynkiem i dobrymi, jednoczącymi rozmowami, a wielkanocne tradycje staną się źródłem bliskości i wdzięczności wobec tego, co mamy.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej w Torkach
WIELKANOC
- Szczegóły
W naszej szkole w dniu 1 kwietnia 2026 r. odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. Uczniowie klas 0-VIII pod okiem wychowawców i nauczycieli malowali gipsowe figurki. Wcześniej zostały przygotowane przez pana Bartłomieja Górkę i pana Andrzeja Krawczyka.
Po warsztatach odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas VI-VIII pod opieką pani Agnieszki Kud, pani Urszuli Serwańskiej oraz pani Bernadety Trędowicz-Szal w montażu muzyczno – słownym przybliżyli tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa.
Dyrektor szkoły pan Wacław Broda oraz ksiądz proboszcz Mieczysław Sobiło złożyli wszystkim życzenia na nadchodzące święta.
SPOTKANIE Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ
- Szczegóły
We wtorek, 31 marca 2026 r., na zaproszenie pań pedagog Katarzyny Kwaśnej oraz Bernadety Trędowicz-Szal, naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Torkach. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych: klasy O-III oraz IV-VIII. Podczas zajęć strażacy przybliżyli uczniom specyfikę swojego zawodu, opowiadając o codziennej służbie oraz wyzwaniach, z jakimi mierzą się podczas akcji ratowniczych. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do ratowania zdrowia i życia ludzi, co stanowiło cenny element realizacji doradztwa zawodowego. Goście zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym do udziału w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, podkreślając znaczenie zaangażowania społecznego oraz niesienia pomocy innym. Szczególną część spotkania poświęcono nauce udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jak wykonać podstawowe czynności ratunkowe. Pod okiem strażaków mogli samodzielnie przećwiczyć zdobyte umiejętności, co było niezwykle wartościowym i angażującym doświadczeniem. Spotkanie stanowiło ważny element Szkolnych Dni Profilaktycznych „Dobre relacje i szacunek w szkole”, realizujących program wychowawczo-profilaktyczny naszej placówki. Była to cenna i inspirująca lekcja, która z pewnością pozostanie w pamięci uczniów. W imieniu całej społeczności szkolnej raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Torkach za zaangażowanie, profesjonalizm oraz przekazanie tak ważnej wiedzy i umiejętności.
Organizatorzy spotkania:
Katarzyna Kwaśna
Bernadeta Trędowicz-Szal
"SZKOLNE DNI PROFILAKTYCZNE „DOBRE RELACJE I SZACUNEK W SZKOLE”
- Szczegóły
W poniedziałek, 30 marca 2026 r., w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki pod hasłem „Dobre relacje i szacunek w szkole”, uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w działania promujące wartości wzajemnego szacunku i życzliwości. Uczniowie klas 0-III zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty, opowiadając o znaczeniu szacunku w codziennym życiu. Poruszali m.in. kwestie szacunku wobec nauczycieli, rówieśników i osób starszych, używania „magicznych słów” oraz problem hejtu. Z kolei uczniowie klas IV-VIII przedstawili krótkie scenki sytuacyjne ukazujące różne aspekty szacunku w relacjach międzyludzkich. Ich występy były nie tylko ciekawe, ale również skłaniały do refleksji nad własnym zachowaniem. Wszystkie klasy wykonały swoje zadania z dużym zaangażowaniem kreatywnością. Serdecznie dziękujemy wychowawcom za poświęcony czas oraz wspólne przygotowanie uczniów do tego ważnego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia i refleksje przyczynią się do budowania jeszcze lepszych relacji w naszej społeczności szkolnej oraz będą sprzyjać okazywaniu sobie wzajemnego szacunku na co dzień.
Realizatorzy:
Katarzyna Kwaśna - pedagog szkolny
Bernadeta Trędowicz-Szal - pedagog specjalny





